החיוך הוא אמצעי  חשוב של כולנו.
מאז ומתמיד צבע שיניים בהיר נחשב כצעיר וכבריא, ואילו שיניים צהובות, עם כתמי ניקוטין או קפה, יוצרות רושם של לכלוך, בגרות ועייפות.
הלבנת שיניים מעניקה לשיניים מראה נקי ורענן יותר. שיניים בהירות משפיעות על מראה הפנים, כך שכל הפנים נראות קורנות וזוהרות יותר.
מטופלים רבים פונים למרפאת השיניים ומעוניינים להלבין שיניים. מעוניינים? הגעתם למקום הנכון.
חיוך צחור וזוהר הוא חלומם של רבים, כיום, באמצעות שיטות מתקדמות להלבנת שיניים החלום הרחוק שלכם הופך בקלות למציאות בהירה ומחויכת.

מהם הגורמים לשיניים צהובות ומוכתמות?

בדומה לתהליכי ההתבגרות במערכות הגוף השונות, גם צבע השיניים נוטה להשתנות, להצהיב או להאפיר במשך השנים. השן היא מעין “רשת” הסופגת אליה חומרי צבע ממזון ושתיה. המראה הגבישי של השן מאפשר ספיגת חומרים בצבעים שונים מפירות, ירקות משקאות שונים ועישון, כמו גם מחבלות, שימוש בתרופות או מסיבות אחרות. בנוסף, השנים שחולפות עושות את שלהן ועם הגיל, השיניים מקבלות גוון שונה, צהוב או אפור יותר, השיניים עלולות להיות מוכתמות על ידי צביעה חיצונית בעקבות חומרים שונים המצטברים עליהן.

אז איך לטפל בשיניים צהובות?

שיניים מוכתמות או בעלות צבע עכור או כהה, לא רק שאינן מוסיפות זוהר לחיוך אלא אף פוגמות במראה הכללי האסתטי של הפנים.

הלבנת שיניים הינה פתרון פשוט, יעיל, וחיוני המתמקד בסילוק משקעים שחדרו לתוך השן. הטיפול מתבסס על נגזרות של מי חמצן בהרכבים שונים, המפרקים מולקולות של חומרי צבע לקטנות יותר.

ככלל, טיפולי הלבנת שיניים נחשבים לטיפולים מהירים וזמינים, אך יחד עם זאת הם חייבים להיעשות בצורה מוקפדת. על מנת ליהנות מטיפול מושלם, מבוצעת במרפאה פגישה מקדימה וייעוץ מקיף בו ניתן להבחין בשחזורים, כתרים על גבי שיניים או ציפויי חרסינה, במידה ונעשו, ובדיקת איכות ומצב השיניים והתאמתן לטיפול – שכן, שיטת ההלבנה המוזכרת מתייחסת לשיניים טבעיות בלבד.
במהלך ההלבנה מתקיים חמצון של הדנטין (השכבה הפנימית של השן). פעולת החמצון אינה פוגעת בחומר המצפה את השן וגם אינה מורידה שכבה מהשיניים, רעיון שרבים בטעות חושבים כי הוא נכון.
הלבנה שנעשית בצורה מקצועית אינה גורמת נזק לשן, אינה מחלישה או ממיסה את האמייל, ולא פוגעת בעצב השן.

לפני ההלבנה…
התנאי הבסיסי לביצוע הלבנת שיניים, הוא שיניים בריאות. אם אתם סובלים מעששת, בעיות חניכיים או כל בעיה בשן – ראשית פנו לרופאת השיניים שלכם, טפלו בשיניים, ורק לאחר מכן התחילו את התהליך ההלבנה.
בנוסף, חשוב לקחת בחשבון שסתימות וכתרים ישנים לא יגיבו באותה צורה כמו שן טבעית לחומרי ההלבנה, וייתכן שיהיו בגוון מעט כהה יותר. גם בכך ניתן (ורצוי) לטפל כדי לקבל חיוך מושלם.
לנשים בהריון, נוער מתחת לגיל 18, ואנשים בעלי רגישות למי חמצן כדאי להימנע מביצוע ההלבנה.

איך מבוצעת הלבנת השיניים?

השיטות היעילות ביותר בטיפול הלבנת שיניים הן אלו שמתבצעות במרפאות השיניים.

הדרך הנפוצה ביותר היא באמצעות סד מיוחד, אותו מכינה רופאת השיניים עבור המטופל. בשיטה זו יוצרים עבור המטופל תבנית שיניים בהתאמה אישית, המותאמת באופן מדויק לפה המטופל, הנקראת גם סד הלבנה. את הסד על המטופל למרוח במשחת ג’ל מלבינה, אותה יקבל במרפאה, ולהרכיבו על שיניו למשך מספר שעות ביום (לרוב בזמן השינה) עד לשינוי המתבקש בגוון השיניים, הניכר לאחר כשבוע. נהוג לטפל בלסת התחתונה והעליונה לחוד על מנת להבחין בהשפעת הטיפול על פי הבדלי הצבע ביניהן. לרוב יידרש המטופל להרכיב את הסד במשך כשבועיים-שלושה עד לקבלת התוצאה הרצויה.

האם הלבנת שיניים עלולה להזיק להן?

חומר ההלבנה הוא אמנם חומר כימי הפועל על השכבה הפנימית של השן, אך כאשר ההלבנה נעשית בצורה מקצועית, על ידי רופאת שיניים מוסמכת ומיומנת, השימוש בחומר הפעיל מפוקח והוא אינו גורם לנזק, לפגיעה או להיחלשות של השן. שיטות ביתיות להלבנת השיניים, לעומת זאת, כמו מיץ לימון, מלח גס ועוד, עלולות לשחוק את שכבת האמייל של השן ולהזיק לה.
יש לקחת בחשבון כי עם הזמן עלולות השיניים להצהיב שוב ולכן ייתכן צורך בטיפול נוסף. משך הזמן אינדיווידואלי ותלוי במטופל, אך הולך ומתקצר עם הגיל.

טיפים להלבנת שיניים

• רק רופאת השיניים יכולה לאבחן את הגורמים לצבע השיניים ולהתוות את הטיפול, לאחר בדיקה מעמיקה ומקצועית.
• לשיננית, אחות, סייעת או קוסמטיקאיות אסור לפי החוק לבצע הלבנת שיניים.
• תהליך הלבנת שיניים שמבוצע בצורה מקצועית ע”י רופא השיניים הינו בטוח לחלוטין, ואינו פוגע בחוזק השן.
• לפני ההלבנה לבצע ניקוי יסודי של השיניים והחניכים במרפאה, לוודא שאין דלקות חניכיים או ריקבון, ולצחצח במשחת שיניים למניעת רגישות.
• התהליך / החומר הרפואי להלבנה לא מחליש את השן ולא גורם לנזקים. לעומת זאת, תרופות סבתא שונות כמו לצחצח עם מיץ לימון, מלח גס, אבקה מרוזמרין טחון וכו’ עלולים לגרום לנזק של שחיקה, וכן יחלישו את השן.
• במשך הזמן הדנטין יצהיב שוב לאיטו. כדי לשמור על חיוך צחור ויפה יש לבצע מדי פעם תחזוקה של ההלבנה. ניתן להשתמש בסד ההלבנה מדי מספר חודשים ולבצע טיפול תחזוקה ביתי בעזרת ג’ל הלבנה שהרופאה מזמינה עבורכם.
• בכל שיטה שהיא, רק שיניים טבעיות יוכלו לעבור הלבנה. אם אתם לפני ביצוע כתרים, כדאי לעבור קודם הלבנה ורק לאחר מכן להתאים את צבע הכתר לצבע השיניים
• ישנם גוונים רבים של לבן. לבן אבסולוטי יש רק בחומרים מלאכותיים, כמו חרסינה, נייר, טיפקס וכו’. אי אפשר להגיע לצבע זה עם שיניים טבעיות, והוא אינו נחשב טבעי ואסתטי.

מסירים את הכתמים 0 נמר בלי ילק מהחברובורת      אנחנו לא אוהבים צהוב - הלבנת שיניים פתח תקווה

שתף: