אנשים רבים נמנעים לעבור יישור שיניים משום שהם מתביישים במראה הסמכים (“גשר”) על השיניים בעת חיוך או דיבור.
קיימות מספר שיטות כתחליף לטיפול המסורתי בסמכים מתכתיים (״קוביות״) המורכבים על השיניים, היות והטיפול עלול להרתיע רבים המעוניינים בשיפור המראה האסתטי של שיניהם וחיוכם:
1. סמכים (״קוביות״) בצבע השן – הסמכים האסתטיים ביותר עשויים מחרסינה או זירקוניום בדרגת שקיפות גבוהה ביותר ואינם משנים את צבעם.
2. אורתודונטיה לינגואלית – בשיטה זו הסמכים מודבקים בצידן הפנימי של השיניים ולכן אינם נראים. כך מושגת אסתטיקה גבוהה במהלך הטיפול. עלות הטיפול יקרה יותר מהטיפול הרגיל עקב הזמן הממושך הנדרש בכל פגישה, השקעה רבה יותר בעלות המכשיר ובהכנה המעבדתית שלו לכל מתרפא באופן אינדיבידואלי.
3. פלטות שקופות- שיטה חדשנית ליישור שיניים ללא סמכים וללא מתכת כלל, באמצעות קשתיות שקופות העוטפות את השיניים וניתנות להסרה. הסרתן מתבצעת לצורך אכילה, שתייה וצחצוח השיניים.
מהו יישור שיניים שקוף?
יישור שיניים שקוף (פלטות שקופות) מאפשר לעבור יישור שיניים באופן שאינו בולט לעין בשל השקיפות של הפלטות השקופות המולבשות על השיניים.
טיפול בפלטות שקופות היא דרך מהפכנית ליישור שיניים שקוף ללא “גשר” אלא בעזרת קשתות שקופות. הקשתות עשויות מפולימר רפואי קל דק ושקוף, והוא כמעט בלתי נראה כשמרכיבים אותו. עקב כך שיטה זו מתאימה במיוחד למבוגרים שאינם רוצים להסתובב עם “גשר” לא אסתטי.

השיטה משתמשת בטכנולוגיה דיגיטלית חדשנית בעזרתה יוצרים הדמיה תלת ממדית ממוחשבת של מערכת השיניים של המטופל ושל תנועות השיניים בכל שלבי הטיפול.

עבור כל מטופל מייצרים סדרה של קשתיות שקופות המותאמות לו אישית. על ידי הרכבת כל קשתית והחלפתה בקשתית הבאה אחריה, מתיישרות השיניים עד לסיום הטיפול.

הקשתיות צריכות להיות מורכבת כל שעות היממה וכשאוכלים ומצחצחים שיניים שולפים אותן ומחזירים חזרה לאחר שטיפה קלה.

משך זמן הטיפול נע בין מספר חודשים ועד לשנה וחצי- שנתיים.

אז למה לבחור ביישור שיניים שקוף?

השיטה מציעה יתרונות רבים וטובים למטופלים, ביניהם:
• כמעט בלתי נראה – אפשר ליישר את השיניים בלי שאף אחד ידע, וללא הפרעה בחיי היומיום.
• נשלף – אפשר לאכול ולשתות מה שרוצים. ולהוציא בשעת הצורך (ארוחות, אירועים וכד’)
• היגיינה טובה – אפשר לצחצח ולנקות את השיניים כרגיל.
• ניתן לשפר עמדת שיניים בולטות, שיניים עקומות ומסובבות, לסגור רווחים בין השיניים או לפתוח צפיפות.
• יעילות – התוצאות נראות לעין תוך זמן קצר.

ניתן לקרוא על יישור שיניים שקוף בכתבה שפורסמה ב’דה מרקר’ בלחיצה כאן

ד"ר ענבל שפיים הבר מציגה גשר שקוף גשר שקוף לישור שיניים

שתף: