מי לא רוצה להראות במיטבו עם חיוך מושלם?

הופעה אטרקטיבית חשובה לתדמית ומשפרת את הביטחון העצמי. חיוך יפה הוא כרטיס הביקור שלנו.
כיום ישנן שיטות טיפול חדישות ומתקדמות המאפשרות להשיג חיוך יפה בפחות זמן מבעבר ובאי נוחות מינימלית.

מהי אורתודונטיה?

אורתודונטיה – יישור שיניים, היא תחום מיוחד ברפואת השיניים העוסק ביישור שיניים ולסתות. פירוש המילה “אורתו” הוא ישר ופירוש המילה “דנט” היא שן.
שיניים עקומות או צפופות, הפרעות סגר ומיקום לקוי של הלסתות.
טיפול אורתודונטי נועד לעיתים לפתור בעיות רפואיות, אך בעיקר בעיות אסתטיות.
הטיפול יכול להתבצע בכל גיל, אם בעבר רוב המתרפאים היו ילדים בגיל העשרה הרי שהיום יותר ויותר מבוגרים עוברים טיפול של יישור שיניים.

כיצד מתבצע יישור שיניים?

במסגרת טיפול אורתודנטי, מופעל כוח על השיניים ו/או ועל הלסתות, שגורם לתזוזה של השיניים והצבתן במקום הנכון. באמצעות “גשר בשיניים”, או בשפה מקצועית יותר סמכים, ויצירת לחצים עדינים, אנו מניעים את השיניים העקומות למקום הרצוי.
התהליך עשוי להימשך בין מספר חודשים ועד כשנתיים. יישור שיניים מתבצע לפי תכנית טיפול, המבוססת על בדיקות ותצלומים של מערכת השיניים של המטופל/ת.

ישנו גם  ישור שיניים שקוף (לחצו כאן לקריאה עליו).

באיזה גיל אפשר להתחיל?

מומלץ לבצע יישור שיניים לאחר בקיעת מרבית השיניים הקבועות.
לעתים יש צורך לבצע טיפול אורתודנטי גם עבור ילדים בגילאי שבע עד תשע, בשלבים הראשונים של תחלופת השיניים. זאת בעקבות בעיות דנטליות כדוגמת שיניים בולטות בצורה חריגה, לסת תחתונה קטנה, סגר צלבי קדמי או אחורי, ומצבים נוספים הנוגעים לפגמים אסתטיים ותפקודיים.
הטיפול יכול להתבצע בכל גיל, אם בעבר רוב המתרפאים היו ילדים בגיל העשרה הרי שהיום יותר ויותר מבוגרים עוברים טיפול של יישור שיניים. לקריאה על יישור שיניים למבוגרים לחץ כאן

נערה מחייכת לאחר ישור שינים פתח תקווה

שתף: