חיוך יפה הנו בר השגה במרפאה שלנו וזאת על ידי שימוש במגוון טכניקות מתקדמות.

מרווחים בין השיניים

 אצלנו זה אפשרי לסגור את המרווחים בין השיניים ולזכות בשיניים אסתטיות וחיוך מושלם.
הופעה אטרקטיבית חשובה לתדמית ומשפרת את הביטחון העצמי, כיום ישנם שיטות טיפול חדישות ומתקדמות המאפשרות להשיג חיוך יפה בפחות זמן מבעבר ובאי נוחות מינימלית.

רווחים בין השיניים יכולים להיגרם ממגוון סיבות:

1. שיניים קטנות מדי- עקב בעיה התפתחותית (PEG SHAPE), או חוסר התאמה בין גודל השיניים לגודל הלסת.
2. חסר שיניים- שיניים שנעקרו, או כתוצאה מחוסר התפתחות של שיניים קבועות.
3. חיבור נמוך של הפרנום הלביאלי- הפרנום לאביאלי הוא קפל רקמה המחברת את השפה העליונה או התחתונה מבפנים לאזור החניכיים בין השיניים המרכזיות. הוא יכול למנוע מהשיניים הקדמיות להיצמד ועקב כך יהיה מרווח ביניהם.
4. הרגל שגורם לדחיפה של השיניים החוצה וגורם לפתיחת מרווחים בין השיניים, כמו: מציצת אצבע, דחיפת לשון בבליעה או בדיבור, אחזקת השפה התחתונה בין השיניים.
5. מחלת חניכיים שבעקבותיה יש ספיגת עצם ואבדן תמיכה של השיניים הקדמיות ובעקבות כך הן נדחפות החוצה ונוצרים רווחים בין השיניים.
6. איבוד של שיניים אחוריות הגורם לעומס יתר על השיניים הקדמיות ובעקבות זאת לדחיפה שלהם החוצה וליצירת מרווחים ביניהם.

מהן השיטות לסגירת רווח בין השיניים:

1. טיפול אורתודנטי – באמצעותו ניתן כמובן גם לצמצם ולבטל מרווחים בין השיניים. ישנן מספר אפשרויות לביצוע הטיפול ע”י יישור שיניים ורק לאחר הערכה של מצב השיניים ניתן לקבל את ההחלטה לגבי שיטת הטיפול המתאימה.
2. שיטת הקומפוזיט – טיפול פשוט המבוצע בפגישה אחת. מילוי רווחים בשיניים ע״י חומר מרוכב. בצורה זו אין פגיעה בחומר השן אלא רק תוספת לצורך שינוי צורתה (תמונות למטה).
3. ציפוי שיניים- ציפויי חרסינה הם אחת הדרכים האלגנטיות והשמרניות ביותר לביצוע שינויים דרמטיים במראה האסתטי של השיניים והחיוך. ציפוי חרסינה הם עלים דקים בעובי של 0.2-0.4 מ”מ , אותם מדביקה רופאת השיניים לשן על מנת לשפר את המראה שלה. בעזרת ציפוי החרסינה ניתן לשנות את הצבע, הצורה, האורך והמנח של השיניים, לצמצם מרווחים ולשנות את מתאר השיניים ואת מראה החיוך.
4. גשר/ כתרים – כאשר לא ניתן לפתור את הבעיה בדרך שמרנית, ניתן לצמצם את הרווחים על ידי שימוש בכתרים. עם עדיפות לכתרי זירקוניה ו-Emax היות ומדובר באזור אסתטי.
5. השתלת שתל – במרווח שנוצר בין השיניים (כתוצאה מחוסר שן). בשיטה זאת אין צורך במעורבות של שיניים הסמוכות לאזור החסר.

סגירת מרווח באמצעות קומפוזיט

 

שתף: