חבלות בשיניים הן דבר נפוץ, ואנו רואים את תוצאותיה כמעט יום יום במרפאה. לרוב שברים בשיניים נפוצים בגילאים צעירים – נפילה מאופניים, בבריכה, במשחק שכונתי וכדומה, אך גם למבוגרים זה קורה, ולעיתים תוצאות חבלה בגיל צעיר משליכות על מצב השיניים לאחר שנים רבות.

ישנן סוגים שונים של שברים, וכל סוג שבר דורש התייחסות אחרת וטיפול שונה. ככלל, כל חבלה בשן וברקמות התומכות לה דורשת בדיקת רופאה סמוך ככל האפשר לזמן האירוע, צילום רנטגן ובדיקה לחיות השן ומצב הרקמות התומכות.
החומרים האסתטיים החדישים שפותחו בשנים האחרונות יחד עם שימוש בטכניקות מתקדמות מאפשרות ביצוע שחזורים בצבע השן עם אסתטיקה מושלמת בשחזור שיניים פגועות.

איך מטפלים בשן שבורה?
1. השלמה בקומפוזיט- הטיפול הפשוט והנפוץ ביותר בילדים ומבוגרים. ההשלמה מבוצעת במרפאה באמצעות חומר מרוכב המותאם לצבע השן כדי לייצר השלמה לשן השבורה בצבע זהה לשן הטבעית, עד שלא ניתן יהיה להבחין בהבדלים בין חומר שן טבעי לחומר מלאכותי.
2. ציפוי שיניים- ציפויי חרסינה הם אחת הדרכים האלגנטיות והשמרניות ביותר לביצוע השלמת כותרת. ציפוי חרסינה הוא עלה דק בעובי של 0.2-0.4 מ”מ , אותו מדביקה רופאת השיניים לשן על מנת לשחזר את השן השבורה בצורה אסתטית. הטיפול מיועד למטופלים מגיל 18 ומעלה.
3. כתר אסתטי – כאשר לא ניתן לפתור את הבעיה בדרך שמרנית, ניתן להלביש על השן השבורה כתר, עם עדיפות לכתרי זירקוניה ו-Emax היות ומדובר באזור אסתטי.

השלמת שן שבורה וסגירת מרווח קידמי

  אלרי סגרית מרווח שיניים מקצועית - ד"ר ענבל שפיים הבר

שתף: